Nakladateství Karolinum

© Nakladatelství
KAROLINUM 2018

RSS RSS   facebook


visa visa
maestro maestro

webmaster

VŠECHNY ZDE NABÍZENÉ PUBLIKACE MÁME SKLADEM

košík

VÁŠ NÁKUP


0 POLOŽEK
CENA: 0 VČETNĚ DPH



NOVINKY:

100 let Československa

Ležák Zdeněk - Dušek Jakub

Československo existovalo pouze od roku 1918 do roku 1992, tedy 74 let. Z hlediska dějin jde o krátké období, které zhruba odpovídá průměrné délce lidského života. A to je navíc nutno odečíst léta 1939 až 1945, kdy se Slovensko osamostatnilo a Čechy a Morava se staly protektorátem -Německé říše. Z p...

-10% 499,-
449,-
SKLADEM

Aktuální otázky práva autorského 2017

Dobřichovský Tomáš

Publikace vzpomínek sleduje životní osudy jednoho z čelných představitelů polistopadové české justice. Svým obsahem volně navazuje na již vydané "Kapitoly z dějin českého právnického rodu Mokrých".

-10% 145,-
131,-
SKLADEM

Combinations

Armand Louis

The "European anti-novel" in all its unrepentant glory is here in The Combinations, following in the tradition of Sterne, Rabelais, Cervantes, Joyce, Perec. Kafka's The Trial meets Robert Musil's The Man Without Qualities. In 8 octaves, 64 chapters and 888 pages, Louis Armand's The Combinations i...

-10% 575,-
518,-
SKLADEM

Čeština - přehledná gramatika

 

Tato publikace obsahuje 53 gramatických tabulek zpracovaných s důrazem na přehlednost a rychlý vyhledávací systém. Je zde uvedeno to nejdůležitější z české gramatiky - slovní druhy, větné členy, vyjmenovaná slova, pravopis atd.

-10% 139,-
125,-
1-2 ks

Člověk v šíleném dění světa

Prášek Petr

Každý, kdo se chce systematicky věnovat dílu Gillesa Deleuze, se musí vypořádat se skutečností, že kontinuita jeho myšlení je nabourána mnohými zlomy, z nichž tím největším je úzká spolupráce s Félixem Guattarim a neodlišitelnost obou autorů v textech, které společně píší. Přesto se nejedná o úkol, ...

-15% 180,-
153,-
SKLADEM

Dracula

Stoker Bram

Román Dracula Brama Stokera není třeba dlouze představovat, slyšel o něm snad každý: právě v něm se totiž v dokonalé podobě zrodil moderní mýtus upíra. Ne každý ovšem tento klasický román o fatálním střetu s nesmiřitelným zlem četl - a naše nové vydání nabízí ideální příležitost, jak to napravit. Na...

-10% 398,-
358,-
1-2 ks

Faktomluva. Deset důvodů, proč se mýlíme v pohledu na svět -

Rosling Hans - Rosling Ola - Roslingová Anna

Když mají lidé odpovídat na jednoduché otázky o stavu světa - například zda ubývá extrémní chudoby, jaká je na Zemi průměrná délka života nebo jak násilný je náš svět - dostáváme systematicky špatné odpovědi. Tak špatné, že kdyby měli zcela náhodně odpovídat šimpanzi, dosáhnou lepších výsledků než u...

-10% 399,-
359,-
SKLADEM

Marie Terezie - Symfonie života velké císařovny

Prokop Josef Bernard

Marie Terezie. Silná a zajímavá žena, které nebylo nic lidského cizí. Jediná žena na českém trůnu, jedna z nejvýznamnějších osobností XVIII. století, ale i matka šestnácti dětí a milující manželka. Jaká vlastně byla? Tvrdá, vypočítavá, bezcitná panovnice, která nechala za sebe bojovat a umírat st...

-10% 299,-
269,-
SKLADEM

Matka a syn poutníky v Japonsku po buddhistických a šintoistických

Bímová Alena

Autorka v roce 2012 putovala portugalskou cestou do Santiaga de Compostela a vydala o tom knížku. O rok později se vydala se synem do Japonska okusit jinou kulturu a jinou spiritualitu na poutní cestě po klášterech ostrova Šikoku. Tato cesta je u nás mnohem méně známá než přetížená poutní cesta do ...

-10% 140,-
126,-
SKLADEM

Meze základních práv v České republice

Madej Martin

Ústava garantuje základní práva a možnost se jich dovolat před nezávislými soudy. Kdo ale vlastně určí, co to které základní právo znamená? Ústavní soud ČR prosazuje už přes dvě desetiletí doktrínu, podle které máme široce chápaná základní práva, jejichž pravý obsah se vytváří až v soudním řízení...

-10% 410,-
369,-
1-2 ks